Esmal Exclusive 25kg

Na sklade • 1 variant4 €134 recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant3 €110 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant3 €95 % • 1 507 recenziíĎalšie informácie
Do 3 dní • 1 variant3,9 €10 neoverených recenziíĎalšie informácie
Na sklade • 1 variant9,9 €92 % • 187 149 recenziíShop roka 2023 - FinalistaĎalšie informácie

Značka
biele
Typ farby
matná

Značka
    biele
    Typ farby
    matná

Používa sa na vnútorné nátery sadrokartónu, betónu, stierky, vápennocementových a sadrových omietok a pod., kde je požadovaná veľmi dobrá krycia schopnosť a vysoká belosť, dostatočná paropriepustnosť náteru a vysoká oteruvzdornosť.

Spôsob nanášania:

Šetcom, maliarskym valcom alebo striekaním. Na hladké podklady ako sú sadrové omietky farbu odporúčame aplikovať striekaním HVLP alebo AIRLESS. Farba sa obvykle nanáša v dvoch vrstvách. Pred aplikáciou striekaním treba farbu otestovať a nastaviť na danom zariadení. Teplota okolia, podkladu a farbynemá byť menšia ako +5°C.

Úprava podkladu:

Podklad musí byť suchý, čistý a dostatočne vyzretý, zbavený biologických nečistôt, prachu a mastných škvŕn. Staré nepevné nátery sa pred aplikáciou musia oškriabať. Pred maľovaním odporúčame podklad penetrovať akrylátovým penetračným náterom. Nové sadrové omietky je potrebné penetrovať penetračným náterom ESMAL GIPSGRUND.

Riedenie:

Odporúčené riedenie pre aplikáciu valcom, resp. štetcom je 3 dcl vody na 1 kg farby (30%). Pre aplikáciu striekaním max. 1,5 dcl vody na 1kg farby (15%).

• belosť, hustota, nanášanie
      • spotreba

Farba esmal exclusive je asi tá najlepšia, s akou som pracoval. Na hrubé omietky výborne chytá, stačí ich pretrieť raz (pri prvom nátere).Výborná krycia schopnosť. Belosťou sa jej Primalex Polar, o ktorej sme pôvodne uvažovali, nevyrovná. Ide naozaj o kvalitnú slovenskú farbu, ktorá navyše príjemne vonia. Majstri, ktorí robia beźne s Primalex Polar krútili hlavou, kde sme takú kvalitnú farbu zohnali, že oni nemajú také pekné biele steny ani po troch náteroch. Jedinou drobnou výčitkou je väčšia spotreba. Podľa návodu má rozriedená farba pretrieť na 1 kilogram 9 metrov, no u nás to na novej hrubej omietke bez penetrovania vychádza na 2,5-3 metre. Jej výborná krycia schopnosť a belosť však určite stojí za to. S inou farbou už ani nechceme pracovať

• Výborné sa s ňou pracuje
      • Krásne kryje
      • Pekná biela
      • Slovenský výrobok!
      • Výrobca odporúča dostatočné riadenie 0,3-0,4l vody/kg farby, čiže nie je taká hustá ako odporúčajú iní výrobcovia preto sa nanáša omnoho ľahšie
      • V porovnaní napr. s primalex polar, kde odporúča výrobca len 0,1l vody/1kg je omnoho aj cenovo výhodnejšia
      • Škoda že som vyskúšal skôr

Odteraz budem kupovať len esmal exclusive.
      Dovtedy som používal primalex plus - pracuje sa s ňou dobre ale farebne je to skôr hnedé ako biele. A veľmi slabá oteruvzdornosť oproti esmalu.
      Skúsil don Remal snehobiela 96%.Farba krásna biela - akrylátová, ale zle sa mi s ňou pracovalo - 4 krát som musel natierať aby som prekryl tmavý náter.ale možno som nemal vhodný valec.
      K Esmalu som kúpil drahší valec s veľkým priemerom 69mm s hrubým vankúšom z polyakrylu na drsnejšie plochy a musím povedať že sa s ním pracuje úžasne. Steny mám staršie,nie úplne rovné,preto valec musí dokonale kopírovať nerovnosti.
      Nákup som spravil v obchode Farlesk.sk
      Ešte by som pochválil aj českú farbu HET Klasik. Je cenovo veľmi výhodná, tiež krásna biela, neviditeľné rozdiely oproti esmal exclusive. Dobre sa s ňou pracuje. Ale výrobca odporúča menšie riedenie vodou, tak je hustejšia.

Záver:
      Primalex už nikdy viac. Je to hnedé predražené bahno čo slabo drží. Ale zase sa ľahko upratuje po malovke,lebo sa dá bez problémov zmyť.
      Farby ako esmal a remal sa umývajú oveľa ťažšie.

• -cena
      • -krycia schopnosť
      • -nič

Môžem iba odporučiť,ako maliar sa stretávam s množstvom
      rôznych výrobcov kde kvalita zaostáva za týmto Slovenskym výrobkom .http://www.maliar.top

• Výborne kryje
      • Krásne biela
      • Nemá tak výrazný zápach ako iné farby

Táto farba ma naozaj prekvapila. Neveril som moc Esmalu, lebo som ho nevyskúšal, ale teraz viem, že Exklusive je naozaj najlepšia biela farba akú som kedy používal.
      Krásne kryje, nie je vidno čmuhy z valčeka ako pri niektorých farbách, krásna biela.
      Naozaj po ostatných skúsenostiach ako s Primalex, Jub, Het môžem túto farbu hodnotiť ako najlepšiu bielu farbu akou som kedy maľoval.
      Spotreba farby je veľmi dobrá tiež.

• Perfektna biela farba, vysoka belost, uzasna krycia schopnost, dobre sa s nou pracuje a vobec nema zapach ako ine farby.
      • zatial ziadne proti

Urcite odporucam, presiel som z drahsieho primalexu a kvalita je rovnaka ako pri najvyssej triede primalexu a usetrim na kazdom baleni skoro polovicu.

• S Esmal Exclusive malujem uz rok a som spokojny mala spotreba vysoka kryvost!!!!Je to super farba !!!!!!Odporucam!!!!!
      • Nic

Je super!!!!

• Priznam sa tento novy esmal exclisive som este nepouzil kvoli cene ale kazdy den pouzivam v praci esmal plus s ktorym som maximalne spokojni ma vynikajucu kriciu schopnost je dobre prilnavy a velmi dobre sa mi snim pracuje odmna osobne ma 10hviezdiciek
      • zapor co by som akurat na esmal exklusive napisal je vysoka cena ale osobnu skusenost snim nemam ale skusim ho v dohladnej dobe vyskusat

supeeeer material hlavne esmal plus ano urcite by som ho odporucil mojim a buducim zakaznikom ako som uz pisal ma vynikajucu kriciu schopnost je dobre paropriepustni ma super belost lahka aplikacia jedine co by som mu vytkol je ze horsie sa tonuje ale to je asi tak vsetko kratke zhrnutie je celkom fajn cena a supeer material